SC210318-60
Industrial
1/4" Dia, Solid Carbide, Multi flute Burrs with Drill Point, 1/4" Shank, 2 1/2'" Length
MSRP: CA$ 69.54
In stock
SKU
SC210318-60
CA$ 69.54
Technical Specifications
| Tool ID | SC210318-60 |
|---|---|
| Brand | Dimar |
| Trade | Industrial |
| Diameter (D) | 1/4" |
| Teeth | 4 |
| Cutting Length (B) | 3/4" |
| Overall Length (L) | 2 1/2" |
| Technology | Solid Carbide |
| Material | Composite Material |
| Machine | CNC Machine |
Write Your Own Review
